четверг

MERCURY KALASTUSLAITURI OHJELMALAVA MELONTALAITURI EZ-DOCK -VESIURHEILULAITURI & AALLONMURTAJA MAJAKKARANTA / LUISKA
SUP & KAJAKKI TEST
12:00 - 14:00
JETSKI & RIB & FLYBOARD & PURJEHDUS TEST
12:00 - 13:45
KIPPARIN KOEAJOLAITURI & LASTEN JOLLAPURJEHDUS
KOEAJETTAVANA:
Alucat W8 + Mercury F80 L EFI
Bella 500 BR + Mercury F80 EFI
Buster M2 + Yamaha F40
Jeanneau Cap Camarat 5.5 BR + Mercury 100 EFI CT
Nordkapp 705 Avant Ranger + Evinrude C200FX
AMT 175 BR + Honda BF60
Yamarin 56BR + Yamaha F115
12:00 - 20:00
CRESTLINER
SAMI LAAKSO / BIG PIKE ADVENTURES
12:30 - 12:45
HAUEN SYYSKALASTUS
VENEMESTARIN TELAKKA
UIVAN UUTUUSVENEET / JAN SJÖLUND, VENEMESTARI-LEHTI
12:30 - 13:00
LUND
TIMO NARINEN
12:45 - 13:00
BUSTER
JANI OLLIKAINEN
13:15 - 13:30
HAUEN PERHOKALASTUS
SMARTLINER
13:30 - 13:45
BELLA
13:45 - 14:00
JETSKI & RIB & PURJEHDUS TEST
13:45 - 14:30
TRACKER
SAMI KARHU
14:00 - 14:15
FLYBOARD SHOW
14:00 - 14:15
BEAR&WATER KALASTUSKAJAKIT
JALI GRÄSBECK
14:15 - 14:30
SUP & KAJAKKI TEST
14:15 - 15:00
JETSKI & RIB & FLYBOARD & PURJEHDUS TEST
14:30 - 16:45
ALUCAT
MARKUS LEPPÄNIEMI
14:45 - 15:00
AHVENEN JA KUHAN JIGAUS
BAYLINER
15:00 - 15:15
SUP FIT & BALANCE & KAJAKKI TEST
15:00 - 16:00
FASTER
JARI KOSTAMO / FINLANDIA-UISTIN
15:30 - 15:45
KATSAUS VETOUISTELUUN - VÄLINEET, KOHDEKALOINA KUHA JA HAUKI
FINVAL
JONI LÖNNBERG
15:45 - 16:00
SUP POLO TEST & KAJAKKI TEST
16:00 - 17:00
LUND
TEAM MERCURY FINLAND CAPTAIN MIKA VORNANEN
16:15 - 16:30
NYKYAIKAINEN KALASTUSVENE
CRESTLINER
SAMI LAAKSO / BIG PIKE ADVENTURES
16:30 - 16:45
HAUEN SYYSKALASTUS
JETSKI & RIB & PURJEHDUS TEST
16:45 - 17:30
BUSTER
JANI OLLIKAINEN
17:00 - 17:15
MIKROJIGAUS
KALASTUSOPPAAN MATKASSA
TEAM MERCURY FINLAND CAPTAIN MIKA VORNANEN
17:00 - 17:30
FLYBOARD SHOW
17:00 - 17:15
TRACKER
SAMI KARHU
17:15 - 17:30
SUP POLO TEST & KAJAKKI TEST
17:15 - 19:00
JETSKI & RIB & FLYBOARD & PURJEHDUS TEST
17:30 - 18:45
SMARTLINER
17:45 - 18:00
BEAR&WATER KALASTUSKAJAKIT
JALI GRÄSBECK
18:00 - 18:15
ALUCAT
MARKUS LEPPÄNIEMI
18:30 - 18:45
AHVENEN JA KUHAN JIGAUS
BAYLINER
18:45 - 19:00
JETSKI & RIB & PURJEHDUS TEST
18:45 - 19:30
BELLA
19:00 - 19:15
FLYBOARD SHOW
19:00 - 19:15
FASTER
JARI KOSTAMO / FINLANDIA-UISTIN
19:15 - 19:30
KATSAUS VETOUISTELUUN - VÄLINEET, KOHDEKALOINA KUHA JA HAUKI
SUP & KAJAKKI TEST
19:15 - 20:00
FINVAL
JONI LÖNNBERG
19:30 - 19:45
JETSKI & RIB & FLYBOARD & PURJEHDUS TEST
19:30 - 20:00

MERCURY KALASTUSLAITURI

  • CRESTLINER SAMI LAAKSO / BIG PIKE ADVENTURESHAUEN SYYSKALASTUS
    12:30 - 12:45
  • LUND TIMO NARINEN
    12:45 - 13:00
  • BUSTER JANI OLLIKAINENHAUEN PERHOKALASTUS
    13:15 - 13:30
  • SMARTLINER
    13:30 - 13:45
  • BELLA
    13:45 - 14:00
  • TRACKER SAMI KARHU
    14:00 - 14:15
  • BEAR&WATER KALASTUSKAJAKIT JALI GRÄSBECK
    14:15 - 14:30
  • ALUCAT MARKUS LEPPÄNIEMIAHVENEN JA KUHAN JIGAUS
    14:45 - 15:00
  • BAYLINER
    15:00 - 15:15
  • FASTER JARI KOSTAMO / FINLANDIA-UISTINKATSAUS VETOUISTELUUN - VÄLINEET, KOHDEKALOINA KUHA JA HAUKI
    15:30 - 15:45
  • FINVAL JONI LÖNNBERG
    15:45 - 16:00
  • LUND TEAM MERCURY FINLAND CAPTAIN MIKA VORNANENNYKYAIKAINEN KALASTUSVENE
    16:15 - 16:30
  • CRESTLINER SAMI LAAKSO / BIG PIKE ADVENTURESHAUEN SYYSKALASTUS
    16:30 - 16:45
  • BUSTER JANI OLLIKAINENMIKROJIGAUS
    17:00 - 17:15
  • TRACKER SAMI KARHU
    17:15 - 17:30
  • SMARTLINER
    17:45 - 18:00
  • BEAR&WATER KALASTUSKAJAKIT JALI GRÄSBECK
    18:00 - 18:15
  • ALUCAT MARKUS LEPPÄNIEMIAHVENEN JA KUHAN JIGAUS
    18:30 - 18:45
  • BAYLINER
    18:45 - 19:00
  • BELLA
    19:00 - 19:15
  • FASTER JARI KOSTAMO / FINLANDIA-UISTINKATSAUS VETOUISTELUUN - VÄLINEET, KOHDEKALOINA KUHA JA HAUKI
    19:15 - 19:30
  • FINVAL JONI LÖNNBERG
    19:30 - 19:45

OHJELMALAVA

  • VENEMESTARIN TELAKKA UIVAN UUTUUSVENEET / JAN SJÖLUND, VENEMESTARI-LEHTI
    12:30 - 13:00
  • KALASTUSOPPAAN MATKASSA TEAM MERCURY FINLAND CAPTAIN MIKA VORNANEN
    17:00 - 17:30

MELONTALAITURI

  • SUP & KAJAKKI TEST
    12:00 - 14:00
  • FLYBOARD SHOW
    14:00 - 14:15
  • SUP & KAJAKKI TEST
    14:15 - 15:00
  • SUP FIT & BALANCE & KAJAKKI TEST
    15:00 - 16:00
  • SUP POLO TEST & KAJAKKI TEST
    16:00 - 17:00
  • FLYBOARD SHOW
    17:00 - 17:15
  • SUP POLO TEST & KAJAKKI TEST
    17:15 - 19:00
  • FLYBOARD SHOW
    19:00 - 19:15
  • SUP & KAJAKKI TEST
    19:15 - 20:00

EZ-DOCK -VESIURHEILULAITURI & AALLONMURTAJA

  • JETSKI & RIB & FLYBOARD & PURJEHDUS TEST
    12:00 - 13:45
  • JETSKI & RIB & PURJEHDUS TEST
    13:45 - 14:30
  • JETSKI & RIB & FLYBOARD & PURJEHDUS TEST
    14:30 - 16:45
  • JETSKI & RIB & PURJEHDUS TEST
    16:45 - 17:30
  • JETSKI & RIB & FLYBOARD & PURJEHDUS TEST
    17:30 - 18:45
  • JETSKI & RIB & PURJEHDUS TEST
    18:45 - 19:30
  • JETSKI & RIB & FLYBOARD & PURJEHDUS TEST
    19:30 - 20:00

MAJAKKARANTA / LUISKA

  • KIPPARIN KOEAJOLAITURI & LASTEN JOLLAPURJEHDUS KOEAJETTAVANA:
    Alucat W8 + Mercury F80 L EFI
    Bella 500 BR + Mercury F80 EFI
    Buster M2 + Yamaha F40
    Jeanneau Cap Camarat 5.5 BR + Mercury 100 EFI CT
    Nordkapp 705 Avant Ranger + Evinrude C200FX
    AMT 175 BR + Honda BF60
    Yamarin 56BR + Yamaha F115
    12:00 - 20:00
No events available!

пятница

MERCURY KALASTUSLAITURI OHJELMALAVA MELONTALAITURI EZ-DOCK -VESIURHEILULAITURI & AALLONMURTAJA MAJAKKARANTA / LUISKA
SUP & KAJAKKI TEST
12:00 - 13:30
JETSKI & RIB & FLYBOARD & PURJEHDUS TEST
12:00 - 13:15
KIPPARIN KOEAJOLAITURI & LASTEN JOLLAPURJEHDUS
KOEAJETTAVANA:
Alucat W8 + Mercury F80 L EFI
Bella 500 BR + Mercury F80 EFI
Buster M2 + Yamaha F40
Jeanneau Cap Camarat 5.5 BR + Mercury 100 EFI CT
Nordkapp 705 Avant Ranger + Evinrude C200FX
AMT 175 BR + Honda BF60
Yamarin 56BR + Yamaha F115
12:00 - 20:00
FINVAL
JONI LÖNNBERG
12:30 - 12:45
FASTER
JARI KOSTAMO / FINLANDIA-UISTIN
12:45 - 13:00
KATSAUS VETOUISTELUUN - VÄLINEET, KOHDEKALOINA KUHA JA HAUKI
ALUCAT
MARKUS LEPPÄNIEMI
13:15 - 13:30
AHVENEN JA KUHAN JIGAUS
JETSKI & RIB & PURJEHDUS TEST
13:15 - 14:00
BAYLINER
13:30 - 13:45
FLYBOARD SHOW
13:30 - 13:45
SUP & KAJAKKI TEST
13:45 - 14:30
TRACKER
SAMI KARHU
14:00 - 14:15
VENEMESTARIN TELAKKA
UIVAN UUTUUSVENEET / JAN SJÖLUND, VENEMESTARI-LEHTI
14:00 - 14:30
JETSKI & RIB & FLYBOARD & PURJEHDUS TEST
14:00 - 15:15
BEAR&WATER KALASTUSKAJAKIT
JALI GRÄSBECK
14:15 - 14:30
VENEMESTARIN TELAKKA
PUUOSIEN KUNNOSTUS / VILLE HERUKKA & ESA MÄKINEN, VENEMESTARI -LEHTI
14:30 - 15:00
JETSKI SHOW
14:30 - 14:45
BUSTER
JANI OLLIKAINEN
14:45 - 15:00
MIKROJIGAUS
SUP & KAJAKKI TEST
14:45 - 15:30
SMARTLINER
15:00 - 15:15
VENEMESTARIN TELAKKA
PLEKSILASIN KIRKASTUS / VILLE HERUKKA & ESA MÄKINEN, VENEMESTARI -LEHTI
15:00 - 15:30
LUND
PYRY GRANLUND / PG FISHING
15:15 - 15:30
BIG TILLER KALAVENEESSÄ
JETSKI & RIB & PURJEHDUS TEST
15:15 - 16:00
CRESTLINER
SAMI LAAKSO / BIG PIKE ADVENTURES
15:30 - 15:45
HAUEN SYYSKALASTUS
VENEMESTARIN TELAKKA
DIESELMOOTTORIN SYYSHUOLTO / VILLE ÄIKÄÄ, SUOMEN VENEHUOLTO
15:30 - 16:00
FLYBOARD SHOW
15:30 - 15:45
LUND
TEAM MERCURY FINLAND CAPTAIN MIKA VORNANEN
15:45 - 16:00
NYKYAIKAINEN KALASTUSVENE
SUP FIT & BALANCE & KAJAKKI TEST
15:45 - 16:45
BELLA
16:00 - 16:15
VENEMESTARIN TELAKKA
PUUOSIEN KUNNOSTUS / VILLE HERUKKA & ESA MÄKINEN, VENEMESTARI -LEHTI
16:00 - 16:30
JETSKI & RIB & FLYBOARD & PURJEHDUS TEST
16:00 - 17:45
FINVAL
JONI LÖNNBERG
16:15 - 16:30
FASTER
JARI KOSTAMO / FINLANDIA-UISTIN
16:30 - 16:45
VENEMESTARIN TELAKKA
DEK-KING -KEINOTIIKIN ASENNUS / JUHA HYNNÄ, DEK-KING FINLAND
16:30 - 17:00
JETSKI SHOW
16:45 - 17:00
ALUCAT
MARKUS LEPPÄNIEMI
17:00 - 17:15
AHVENEN JA KUHAN JIGAUS
VENEMESTARIN TELAKKA
PERÄMOOTTORIN SYYSHUOLTO / KAI MARTISKAINEN, OMNIA
17:00 - 17:30
SUP POLO TEST & KAJAKKI TEST
17:00 - 18:00
BAYLINER
17:15 - 17:30
LUND
PYRY GRANLUND / PG FISHING
17:30 - 17:45
BIG TILLER KALAVENEESSÄ
KALASTUSOPPAAN MATKASSA
TEAM MERCURY FINLAND CAPTAIN MIKA VORNANEN
17:30 - 18:00
TRACKER
SAMI KARHU
17:45 - 18:00
JETSKI & RIB & PURJEHDUS TEST
17:45 - 18:30
BEAR&WATER KALASTUSKAJAKIT
JALI GRÄSBECK
18:00 - 18:15
FLYBOARD SHOW
18:00 - 18:15
BUSTER
JANI OLLIKAINEN
18:15 - 18:30
HAUEN PERHOKALASTUS
SUP POLO TEST & KAJAKKI TEST
18:15 - 19:00
SMARTLINER
18:30 - 18:45
JETSKI & RIB & FLYBOARD & PURJEHDUS TEST
18:30 - 20:00
LUND
MIKA VORNANEN
18:45 - 19:00
CRESTLINER
SAMI LAAKSO / BIG PIKE ADVENTURES
19:00 - 19:15
HAUEN SYYSKALASTUS
JETSKI SHOW
19:00 - 19:15
BELLA
19:15 - 19:30
SUP & KAJAKKI TEST
19:15 - 20:00

MERCURY KALASTUSLAITURI

  • FINVAL JONI LÖNNBERG
    12:30 - 12:45
  • FASTER JARI KOSTAMO / FINLANDIA-UISTINKATSAUS VETOUISTELUUN - VÄLINEET, KOHDEKALOINA KUHA JA HAUKI
    12:45 - 13:00
  • ALUCAT MARKUS LEPPÄNIEMIAHVENEN JA KUHAN JIGAUS
    13:15 - 13:30
  • BAYLINER
    13:30 - 13:45
  • TRACKER SAMI KARHU
    14:00 - 14:15
  • BEAR&WATER KALASTUSKAJAKIT JALI GRÄSBECK
    14:15 - 14:30
  • BUSTER JANI OLLIKAINENMIKROJIGAUS
    14:45 - 15:00
  • SMARTLINER
    15:00 - 15:15
  • LUND PYRY GRANLUND / PG FISHINGBIG TILLER KALAVENEESSÄ
    15:15 - 15:30
  • CRESTLINER SAMI LAAKSO / BIG PIKE ADVENTURESHAUEN SYYSKALASTUS
    15:30 - 15:45
  • LUND TEAM MERCURY FINLAND CAPTAIN MIKA VORNANENNYKYAIKAINEN KALASTUSVENE
    15:45 - 16:00
  • BELLA
    16:00 - 16:15
  • FINVAL JONI LÖNNBERG
    16:15 - 16:30
  • FASTER JARI KOSTAMO / FINLANDIA-UISTIN
    16:30 - 16:45
  • ALUCAT MARKUS LEPPÄNIEMIAHVENEN JA KUHAN JIGAUS
    17:00 - 17:15
  • BAYLINER
    17:15 - 17:30
  • LUND PYRY GRANLUND / PG FISHINGBIG TILLER KALAVENEESSÄ
    17:30 - 17:45
  • TRACKER SAMI KARHU
    17:45 - 18:00
  • BEAR&WATER KALASTUSKAJAKIT JALI GRÄSBECK
    18:00 - 18:15
  • BUSTER JANI OLLIKAINENHAUEN PERHOKALASTUS
    18:15 - 18:30
  • SMARTLINER
    18:30 - 18:45
  • LUND MIKA VORNANEN
    18:45 - 19:00
  • CRESTLINER SAMI LAAKSO / BIG PIKE ADVENTURESHAUEN SYYSKALASTUS
    19:00 - 19:15
  • BELLA
    19:15 - 19:30

OHJELMALAVA

  • VENEMESTARIN TELAKKA UIVAN UUTUUSVENEET / JAN SJÖLUND, VENEMESTARI-LEHTI
    14:00 - 14:30
  • VENEMESTARIN TELAKKA PUUOSIEN KUNNOSTUS / VILLE HERUKKA & ESA MÄKINEN, VENEMESTARI -LEHTI
    14:30 - 15:00
  • VENEMESTARIN TELAKKA PLEKSILASIN KIRKASTUS / VILLE HERUKKA & ESA MÄKINEN, VENEMESTARI -LEHTI
    15:00 - 15:30
  • VENEMESTARIN TELAKKA DIESELMOOTTORIN SYYSHUOLTO / VILLE ÄIKÄÄ, SUOMEN VENEHUOLTO
    15:30 - 16:00
  • VENEMESTARIN TELAKKA PUUOSIEN KUNNOSTUS / VILLE HERUKKA & ESA MÄKINEN, VENEMESTARI -LEHTI
    16:00 - 16:30
  • VENEMESTARIN TELAKKA DEK-KING -KEINOTIIKIN ASENNUS / JUHA HYNNÄ, DEK-KING FINLAND
    16:30 - 17:00
  • VENEMESTARIN TELAKKA PERÄMOOTTORIN SYYSHUOLTO / KAI MARTISKAINEN, OMNIA
    17:00 - 17:30
  • KALASTUSOPPAAN MATKASSA TEAM MERCURY FINLAND CAPTAIN MIKA VORNANEN
    17:30 - 18:00

MELONTALAITURI

  • SUP & KAJAKKI TEST
    12:00 - 13:30
  • FLYBOARD SHOW
    13:30 - 13:45
  • SUP & KAJAKKI TEST
    13:45 - 14:30
  • JETSKI SHOW
    14:30 - 14:45
  • SUP & KAJAKKI TEST
    14:45 - 15:30
  • FLYBOARD SHOW
    15:30 - 15:45
  • SUP FIT & BALANCE & KAJAKKI TEST
    15:45 - 16:45
  • JETSKI SHOW
    16:45 - 17:00
  • SUP POLO TEST & KAJAKKI TEST
    17:00 - 18:00
  • FLYBOARD SHOW
    18:00 - 18:15
  • SUP POLO TEST & KAJAKKI TEST
    18:15 - 19:00
  • JETSKI SHOW
    19:00 - 19:15
  • SUP & KAJAKKI TEST
    19:15 - 20:00

EZ-DOCK -VESIURHEILULAITURI & AALLONMURTAJA

  • JETSKI & RIB & FLYBOARD & PURJEHDUS TEST
    12:00 - 13:15
  • JETSKI & RIB & PURJEHDUS TEST
    13:15 - 14:00
  • JETSKI & RIB & FLYBOARD & PURJEHDUS TEST
    14:00 - 15:15
  • JETSKI & RIB & PURJEHDUS TEST
    15:15 - 16:00
  • JETSKI & RIB & FLYBOARD & PURJEHDUS TEST
    16:00 - 17:45
  • JETSKI & RIB & PURJEHDUS TEST
    17:45 - 18:30
  • JETSKI & RIB & FLYBOARD & PURJEHDUS TEST
    18:30 - 20:00

MAJAKKARANTA / LUISKA

  • KIPPARIN KOEAJOLAITURI & LASTEN JOLLAPURJEHDUS KOEAJETTAVANA:
    Alucat W8 + Mercury F80 L EFI
    Bella 500 BR + Mercury F80 EFI
    Buster M2 + Yamaha F40
    Jeanneau Cap Camarat 5.5 BR + Mercury 100 EFI CT
    Nordkapp 705 Avant Ranger + Evinrude C200FX
    AMT 175 BR + Honda BF60
    Yamarin 56BR + Yamaha F115
    12:00 - 20:00
No events available!

суббота

MERCURY KALASTUSLAITURI OHJELMALAVA MELONTALAITURI EZ-DOCK -VESIURHEILULAITURI & AALLONMURTAJA MAJAKKARANTA / LUISKA
SUP & KAJAKKI TEST
10:00 - 11:00
JETSKI & RIB & FLYBOARD & PURJEHDUS TEST
10:00 - 10:45
KIPPARIN KOEAJOLAITURI & LASTEN JOLLAPURJEHDUS
KOEAJETTAVANA:
Alucat W8 + Mercury F80 L EFI
Bella 500 BR + Mercury F80 EFI
Buster M2 + Yamaha F40
Jeanneau Cap Camarat 5.5 BR + Mercury 100 EFI CT
Nordkapp 705 Avant Ranger + Evinrude C200FX
AMT 175 BR + Honda BF60
Yamarin 56BR + Yamaha F115
10:00 - 15:30
BEAR&WATER KALASTUSKAJAKIT
JALI GRÄSBECK
10:30 - 10:45
TRACKER
SAMI KARHU
10:45 - 11:00
JETSKI & RIB & PURJEHDUS TEST
10:45 - 11:30
BELLA
11:00 - 11:15
FLYBOARD SHOW
11:00 - 11:15
SMARTLINER
11:15 - 11:30
SUP & KAJAKKI TEST
11:15 - 11:30
KALASTUSOPPAAN MATKASSA
TEAM MERCURY FINLAND CAPTAIN MIKA VORNANEN
11:30 - 12:00
SUP FIT & BALANCE & KAJAKKI TEST
11:30 - 12:30
JETSKI & RIB & FLYBOARD & PURJEHDUS TEST
11:30 - 13:30
LUND
PYRY GRANLUND / PG FISHING
11:45 - 12:00
BIG TILLER KALAVENEESSÄ
BUSTER
JANI OLLIKAINEN
12:00 - 12:15
HAUEN PERHOKALASTUS
VENEMESTARIN TELAKKA
UIVAN UUTUUSVENEET / JAN SJÖLUND, VENEMESTARI-LEHTI
12:00 - 12:30
BAYLINER
12:15 - 12:30
VENEMESTARIN TELAKKA
PLEKSILASIN KIRKASTUS / VILLE HERUKKA & ESA MÄKINEN, VENEMESTARI -LEHTI
12:30 - 13:00
JETSKI SHOW
12:30 - 12:45
FASTER
JARI KOSTAMO / FINLANDIA-UISTIN
12:45 - 13:00
KATSAUS VETOUISTELUUN - VÄLINEET, KOHDEKALOINA KUHA JA HAUKI
SUP & KAJAKKI TEST
12:45 - 13:45
LUND
TEAM MERCURY FINLAND CAPTAIN MIKA VORNANEN
13:00 - 13:15
NYKYAIKAINEN KALASTUSVENE
VENEMESTARIN TELAKKA
PUUOSIEN KUNNOSTUS / VILLE HERUKKA & ESA MÄKINEN, VENEMESTARI -LEHTI
13:00 - 13:30
FINVAL
JONI LÖNNBERG
13:15 - 13:30
ALUCAT
MARKUS LEPPÄNIEMI
13:30 - 13:45
AHVENEN JA KUHAN JIGAUS
VENEMESTARIN TELAKKA
DIESELMOOTTORIN SYYSHUOLTO / VILLE ÄIKÄÄ, SUOMEN VENEHUOLTO
13:30 - 14:00
JETSKI & RIB & PURJEHDUS TEST
13:30 - 14:15
CRESTLINER
SAMI LAAKSO / BIG PIKE ADVENTURES
13:45 - 14:00
HAUEN SYYSKALASTUS
FLYBOARD SHOW
13:45 - 14:00
VENEMESTARIN TELAKKA
DEK-KING -KEINOTIIKIN ASENNUS / JUHA HYNNÄ, DEK-KING FINLAND
14:00 - 14:30
SUP & KAJAKKI TEST
14:00 - 14:30
BEAR&WATER KALASTUSKAJAKIT
JALI GRÄSBECK
14:15 - 14:30
JETSKI & RIB & FLYBOARD & PURJEHDUS TEST
14:15 - 15:15
TRACKER
SAMI KARHU
14:30 - 14:45
VENEMESTARIN TELAKKA
PLEKSILASIN KIRKASTUS / VILLE HERUKKA & ESA MÄKINEN, VENEMESTARI -LEHTI
14:30 - 15:00
JETSKI SHOW
14:30 - 14:45
BELLA
14:45 - 15:00
SUP & KAJAKKI TEST
14:45 - 15:30
SMARTLINER
15:00 - 15:15
VENEMESTARIN TELAKKA
PUUOSIEN KUNNOSTUS / VILLE HERUKKA & ESA MÄKINEN, VENEMESTARI -LEHTI
15:00 - 15:30
LUND
OLAVI FORSMAN
15:15 - 15:30
JETSKI & RIB & PURJEHDUS TEST
15:15 - 16:00
FLYBOARD SHOW
15:30 - 15:45
BUSTER
JANI OLLIKAINEN
15:45 - 16:00
MIKROJIGAUS
SUP & KAJAKKI TEST
15:45 - 17:00

SUP POLO TEST & KAJAKKI TEST
16:00 - 17:00
KIPPARIN KOEAJOLAITURI & LASTEN JOLLAPURJEHDUS
KOEAJETTAVANA:
Alucat W8 + Mercury F80 L EFI
Bella 500 BR + Mercury F80 EFI
Buster M2 + Yamaha F40
Jeanneau Cap Camarat 5.5 BR + Mercury 100 EFI CT
Nordkapp 705 Avant Ranger + Evinrude C200FX
AMT 175 BR + Honda BF60
Yamarin 56BR + Yamaha F115
15:45 - 18:00
BAYLINER
16:00 - 16:15
JETSKI & RIB & FLYBOARD & PURJEHDUS TEST
16:00 - 18:00
LUND
PYRY GRANLUND / PG FISHING
16:15 - 16:30
BIG TILLER KALAVENEESSÄ
FASTER
JARI KOSTAMO / FINLANDIA-UISTIN
16:30 - 16:45
KATSAUS VETOUISTELUUN - VÄLINEET, KOHDEKALOINA KUHA JA HAUKI
FINVAL
JONI LÖNNBERG
16:45 - 17:00
JETSKI SHOW
17:00 - 17:15
ALUCAT
MARKUS LEPPÄNIEMI
17:15 - 17:30
AHVENEN JA KUHAN JIGAUS
SUP & KAJAKKI TEST
17:15 - 18:00
CRESTLINER
SAMI LAAKSO / BIG PIKE ADVENTURES
17:30 - 17:45
HAUEN SYYSKALASTUS

MERCURY KALASTUSLAITURI

  • BEAR&WATER KALASTUSKAJAKIT JALI GRÄSBECK
    10:30 - 10:45
  • TRACKER SAMI KARHU
    10:45 - 11:00
  • BELLA
    11:00 - 11:15
  • SMARTLINER
    11:15 - 11:30
  • LUND PYRY GRANLUND / PG FISHINGBIG TILLER KALAVENEESSÄ
    11:45 - 12:00
  • BUSTER JANI OLLIKAINENHAUEN PERHOKALASTUS
    12:00 - 12:15
  • BAYLINER
    12:15 - 12:30
  • FASTER JARI KOSTAMO / FINLANDIA-UISTINKATSAUS VETOUISTELUUN - VÄLINEET, KOHDEKALOINA KUHA JA HAUKI
    12:45 - 13:00
  • LUND TEAM MERCURY FINLAND CAPTAIN MIKA VORNANENNYKYAIKAINEN KALASTUSVENE
    13:00 - 13:15
  • FINVAL JONI LÖNNBERG
    13:15 - 13:30
  • ALUCAT MARKUS LEPPÄNIEMIAHVENEN JA KUHAN JIGAUS
    13:30 - 13:45
  • CRESTLINER SAMI LAAKSO / BIG PIKE ADVENTURESHAUEN SYYSKALASTUS
    13:45 - 14:00
  • BEAR&WATER KALASTUSKAJAKIT JALI GRÄSBECK
    14:15 - 14:30
  • TRACKER SAMI KARHU
    14:30 - 14:45
  • BELLA
    14:45 - 15:00
  • SMARTLINER
    15:00 - 15:15
  • LUND OLAVI FORSMAN
    15:15 - 15:30
  • BUSTER JANI OLLIKAINENMIKROJIGAUS
    15:45 - 16:00
  • BAYLINER
    16:00 - 16:15
  • LUND PYRY GRANLUND / PG FISHINGBIG TILLER KALAVENEESSÄ
    16:15 - 16:30
  • FASTER JARI KOSTAMO / FINLANDIA-UISTINKATSAUS VETOUISTELUUN - VÄLINEET, KOHDEKALOINA KUHA JA HAUKI
    16:30 - 16:45
  • FINVAL JONI LÖNNBERG
    16:45 - 17:00
  • ALUCAT MARKUS LEPPÄNIEMIAHVENEN JA KUHAN JIGAUS
    17:15 - 17:30
  • CRESTLINER SAMI LAAKSO / BIG PIKE ADVENTURESHAUEN SYYSKALASTUS
    17:30 - 17:45

OHJELMALAVA

  • KALASTUSOPPAAN MATKASSA TEAM MERCURY FINLAND CAPTAIN MIKA VORNANEN
    11:30 - 12:00
  • VENEMESTARIN TELAKKA UIVAN UUTUUSVENEET / JAN SJÖLUND, VENEMESTARI-LEHTI
    12:00 - 12:30
  • VENEMESTARIN TELAKKA PLEKSILASIN KIRKASTUS / VILLE HERUKKA & ESA MÄKINEN, VENEMESTARI -LEHTI
    12:30 - 13:00
  • VENEMESTARIN TELAKKA PUUOSIEN KUNNOSTUS / VILLE HERUKKA & ESA MÄKINEN, VENEMESTARI -LEHTI
    13:00 - 13:30
  • VENEMESTARIN TELAKKA DIESELMOOTTORIN SYYSHUOLTO / VILLE ÄIKÄÄ, SUOMEN VENEHUOLTO
    13:30 - 14:00
  • VENEMESTARIN TELAKKA DEK-KING -KEINOTIIKIN ASENNUS / JUHA HYNNÄ, DEK-KING FINLAND
    14:00 - 14:30
  • VENEMESTARIN TELAKKA PLEKSILASIN KIRKASTUS / VILLE HERUKKA & ESA MÄKINEN, VENEMESTARI -LEHTI
    14:30 - 15:00
  • VENEMESTARIN TELAKKA PUUOSIEN KUNNOSTUS / VILLE HERUKKA & ESA MÄKINEN, VENEMESTARI -LEHTI
    15:00 - 15:30

MELONTALAITURI

  • SUP & KAJAKKI TEST
    10:00 - 11:00
  • FLYBOARD SHOW
    11:00 - 11:15
  • SUP & KAJAKKI TEST
    11:15 - 11:30
  • SUP FIT & BALANCE & KAJAKKI TEST
    11:30 - 12:30
  • JETSKI SHOW
    12:30 - 12:45
  • SUP & KAJAKKI TEST
    12:45 - 13:45
  • FLYBOARD SHOW
    13:45 - 14:00
  • SUP & KAJAKKI TEST
    14:00 - 14:30
  • JETSKI SHOW
    14:30 - 14:45
  • SUP & KAJAKKI TEST
    14:45 - 15:30
  • FLYBOARD SHOW
    15:30 - 15:45
  • SUP & KAJAKKI TEST
    15:45 - 17:00
  • SUP POLO TEST & KAJAKKI TEST
    16:00 - 17:00
  • JETSKI SHOW
    17:00 - 17:15
  • SUP & KAJAKKI TEST
    17:15 - 18:00

EZ-DOCK -VESIURHEILULAITURI & AALLONMURTAJA

  • JETSKI & RIB & FLYBOARD & PURJEHDUS TEST
    10:00 - 10:45
  • JETSKI & RIB & PURJEHDUS TEST
    10:45 - 11:30
  • JETSKI & RIB & FLYBOARD & PURJEHDUS TEST
    11:30 - 13:30
  • JETSKI & RIB & PURJEHDUS TEST
    13:30 - 14:15
  • JETSKI & RIB & FLYBOARD & PURJEHDUS TEST
    14:15 - 15:15
  • JETSKI & RIB & PURJEHDUS TEST
    15:15 - 16:00
  • JETSKI & RIB & FLYBOARD & PURJEHDUS TEST
    16:00 - 18:00

MAJAKKARANTA / LUISKA

  • KIPPARIN KOEAJOLAITURI & LASTEN JOLLAPURJEHDUS KOEAJETTAVANA:
    Alucat W8 + Mercury F80 L EFI
    Bella 500 BR + Mercury F80 EFI
    Buster M2 + Yamaha F40
    Jeanneau Cap Camarat 5.5 BR + Mercury 100 EFI CT
    Nordkapp 705 Avant Ranger + Evinrude C200FX
    AMT 175 BR + Honda BF60
    Yamarin 56BR + Yamaha F115
    10:00 - 15:30
  • KIPPARIN KOEAJOLAITURI & LASTEN JOLLAPURJEHDUS KOEAJETTAVANA:
    Alucat W8 + Mercury F80 L EFI
    Bella 500 BR + Mercury F80 EFI
    Buster M2 + Yamaha F40
    Jeanneau Cap Camarat 5.5 BR + Mercury 100 EFI CT
    Nordkapp 705 Avant Ranger + Evinrude C200FX
    AMT 175 BR + Honda BF60
    Yamarin 56BR + Yamaha F115
    15:45 - 18:00
No events available!

воскресенье

MERCURY KALASTUSLAITURI OHJELMALAVA MELONTALAITURI EZ-DOCK -VESIURHEILULAITURI & AALLONMURTAJA MAJAKKARANTA / LUISKA
SUP & KAJAKKI TEST
10:00 - 11:45
JETSKI & RIB & FLYBOARD & PURJEHDUS TEST
10:00 - 11:30
KIPPARIN KOEAJOLAITURI & LASTEN JOLLAPURJEHDUS
KOEAJETTAVANA:
Alucat W8 + Mercury F80 L EFI
Bella 500 BR + Mercury F80 EFI
Buster M2 + Yamaha F40
Jeanneau Cap Camarat 5.5 BR + Mercury 100 EFI CT
Nordkapp 705 Avant Ranger + Evinrude C200FX
AMT 175 BR + Honda BF60
Yamarin 56BR + Yamaha F115
10:00 - 13:00
BAYLINER
10:30 - 10:45
BUSTER
JANI OLLIKAINEN
10:45 - 11:00
MIKROJIGAUS
BELLA
11:00 - 11:15
FINVAL
JONI LÖNNBERG
11:15 - 11:30
FASTER
JARI KOSTAMO / FINLANDIA-UISTIN
11:30 - 11:45
KATSAUS VETOUISTELUUN - VÄLINEET, KOHDEKALOINA KUHA JA HAUKI
KALASTUSOPPAAN MATKASSA
TEAM MERCURY FINLAND CAPTAIN MIKA VORNANEN
11:30 - 12:00
JETSKI & RIB & PURJEHDUS TEST
11:30 - 12:15
FLYBOARD SHOW
11:45 - 12:00
SMARTLINER
12:00 - 12:15
VENEMESTARIN TELAKKA
UIVAN UUTUUSVENEET / JAN SJÖLUND, VENEMESTARI-LEHTI
12:00 - 12:30
SUP FIT & BALANCE & KAJAKKI TEST
12:00 - 13:00
LUND
TEAM MERCURY FINLAND CAPTAIN MIKA VORNANEN
12:15 - 12:30
NYKYAIKAINEN KALASTUSVENE
JETSKI & RIB & FLYBOARD & PURJEHDUS TEST
12:15 - 13:45
VENEMESTARIN TELAKKA
PUUOSIEN KUNNOSTUS / VILLE HERUKKA & ESA MÄKINEN, VENEMESTARI -LEHTI
12:30 - 13:00
CRESTLINER
SAMI LAAKSO / BIG PIKE ADVENTURES
12:45 - 13:00
HAUEN SYYSKALASTUS
ALUCAT
MARKUS LEPPÄNIEMI
13:00 - 13:15
AHVENEN JA KUHAN JIGAUS
VENEMESTARIN TELAKKA
PLEKSILASIN KIRKASTUS / VILLE HERUKKA & ESA MÄKINEN, VENEMESTARI -LEHTI
13:00 - 13:30
SUP & KAJAKKI TEST
13:00 - 14:00
KIPPARIN KOEAJOLAITURI & LASTEN JOLLAPURJEHDUS
KOEAJETTAVANA:
Alucat W8 + Mercury F80 L EFI
Bella 500 BR + Mercury F80 EFI
Buster M2 + Yamaha F40
Jeanneau Cap Camarat 5.5 BR + Mercury 100 EFI CT
Nordkapp 705 Avant Ranger + Evinrude C200FX
AMT 175 BR + Honda BF60
Yamarin 56BR + Yamaha F115
13:15 - 18:00
BEAR&WATER KALASTUSKAJAKIT
JALI GRÄSBECK
13:30 - 13:45
VENEMESTARIN TELAKKA
DIESELMOOTTORIN SYYSHUOLTO / VILLE ÄIKÄÄ, SUOMEN VENEHUOLTO
13:30 - 14:00
TRACKER
SAMI KARHU
13:45 - 14:00
JETSKI & RIB & PURJEHDUS TEST
13:45 - 14:30
BELLA
14:00 - 14:15
VENEMESTARIN TELAKKA
DEK-KING -KEINOTIIKIN ASENNUS / JUHA HYNNÄ, DEK-KING FINLAND
14:00 - 14:30
FLYBOARD SHOW
14:00 - 14:15
BAYLINER
14:15 - 14:30
SUP & KAJAKKI TEST
14:15 - 16:15
BUSTER
JANI OLLIKAINEN
14:30 - 14:45
HAUEN PERHOKALASTUS
VENEMESTARIN TELAKKA
PERÄMOOTTORIN SYYSHUOLTO / KAI MARTISKAINEN, OMNIA
14:30 - 15:00
JETSKI & RIB & FLYBOARD & PURJEHDUS TEST
14:30 - 16:15
BELLA
14:45 - 15:00
FINVAL
JONI LÖNNBERG
15:00 - 15:15
VENEMESTARIN TELAKKA
PLEKSILASIN KIRKASTUS / VILLE HERUKKA & ESA MÄKINEN, VENEMESTARI -LEHTI
15:00 - 15:30
FASTER
JARI KOSTAMO / FINLANDIA-UISTIN
15:15 - 15:30
KATSAUS VETOUISTELUUN - VÄLINEET, KOHDEKALOINA KUHA JA HAUKI
SMARTLINER
15:45 - 16:00
LUND
MIKA VORNANEN
16:00 - 16:15
SUP POLO TEST & KAJAKKI TEST
16:15 - 16:30
JETSKI & RIB & PURJEHDUS TEST
16:15 - 17:00
CRESTLINER
SAMI LAAKSO / BIG PIKE ADVENTURES
16:30 - 16:45
HAUEN SYYSKALASTUS
FLYBOARD SHOW
16:30 - 16:45
ALUCAT
MARKUS LEPPÄNIEMI
16:45 - 17:00
AHVENEN JA KUHAN JIGAUS
SUP POLO TEST & KAJAKKI TEST
16:45 - 17:15
BEAR&WATER KALASTUSKAJAKIT
JALI GRÄSBECK
17:00 - 17:15
JETSKI & RIB & FLYBOARD & PURJEHDUS TEST
17:00 - 18:00
TRACKER
SAMI KARHU
17:15 - 17:30
SUP & KAJAKKI TEST
17:15 - 18:00

MERCURY KALASTUSLAITURI

  • BAYLINER
    10:30 - 10:45
  • BUSTER JANI OLLIKAINENMIKROJIGAUS
    10:45 - 11:00
  • BELLA
    11:00 - 11:15
  • FINVAL JONI LÖNNBERG
    11:15 - 11:30
  • FASTER JARI KOSTAMO / FINLANDIA-UISTINKATSAUS VETOUISTELUUN - VÄLINEET, KOHDEKALOINA KUHA JA HAUKI
    11:30 - 11:45
  • SMARTLINER
    12:00 - 12:15
  • LUND TEAM MERCURY FINLAND CAPTAIN MIKA VORNANENNYKYAIKAINEN KALASTUSVENE
    12:15 - 12:30
  • CRESTLINER SAMI LAAKSO / BIG PIKE ADVENTURESHAUEN SYYSKALASTUS
    12:45 - 13:00
  • ALUCAT MARKUS LEPPÄNIEMIAHVENEN JA KUHAN JIGAUS
    13:00 - 13:15
  • BEAR&WATER KALASTUSKAJAKIT JALI GRÄSBECK
    13:30 - 13:45
  • TRACKER SAMI KARHU
    13:45 - 14:00
  • BELLA
    14:00 - 14:15
  • BAYLINER
    14:15 - 14:30
  • BUSTER JANI OLLIKAINENHAUEN PERHOKALASTUS
    14:30 - 14:45
  • BELLA
    14:45 - 15:00
  • FINVAL JONI LÖNNBERG
    15:00 - 15:15
  • FASTER JARI KOSTAMO / FINLANDIA-UISTINKATSAUS VETOUISTELUUN - VÄLINEET, KOHDEKALOINA KUHA JA HAUKI
    15:15 - 15:30
  • SMARTLINER
    15:45 - 16:00
  • LUND MIKA VORNANEN
    16:00 - 16:15
  • CRESTLINER SAMI LAAKSO / BIG PIKE ADVENTURESHAUEN SYYSKALASTUS
    16:30 - 16:45
  • ALUCAT MARKUS LEPPÄNIEMIAHVENEN JA KUHAN JIGAUS
    16:45 - 17:00
  • BEAR&WATER KALASTUSKAJAKIT JALI GRÄSBECK
    17:00 - 17:15
  • TRACKER SAMI KARHU
    17:15 - 17:30

OHJELMALAVA

  • KALASTUSOPPAAN MATKASSA TEAM MERCURY FINLAND CAPTAIN MIKA VORNANEN
    11:30 - 12:00
  • VENEMESTARIN TELAKKA UIVAN UUTUUSVENEET / JAN SJÖLUND, VENEMESTARI-LEHTI
    12:00 - 12:30
  • VENEMESTARIN TELAKKA PUUOSIEN KUNNOSTUS / VILLE HERUKKA & ESA MÄKINEN, VENEMESTARI -LEHTI
    12:30 - 13:00
  • VENEMESTARIN TELAKKA PLEKSILASIN KIRKASTUS / VILLE HERUKKA & ESA MÄKINEN, VENEMESTARI -LEHTI
    13:00 - 13:30
  • VENEMESTARIN TELAKKA DIESELMOOTTORIN SYYSHUOLTO / VILLE ÄIKÄÄ, SUOMEN VENEHUOLTO
    13:30 - 14:00
  • VENEMESTARIN TELAKKA DEK-KING -KEINOTIIKIN ASENNUS / JUHA HYNNÄ, DEK-KING FINLAND
    14:00 - 14:30
  • VENEMESTARIN TELAKKA PERÄMOOTTORIN SYYSHUOLTO / KAI MARTISKAINEN, OMNIA
    14:30 - 15:00
  • VENEMESTARIN TELAKKA PLEKSILASIN KIRKASTUS / VILLE HERUKKA & ESA MÄKINEN, VENEMESTARI -LEHTI
    15:00 - 15:30

MELONTALAITURI

  • SUP & KAJAKKI TEST
    10:00 - 11:45
  • FLYBOARD SHOW
    11:45 - 12:00
  • SUP FIT & BALANCE & KAJAKKI TEST
    12:00 - 13:00
  • SUP & KAJAKKI TEST
    13:00 - 14:00
  • FLYBOARD SHOW
    14:00 - 14:15
  • SUP & KAJAKKI TEST
    14:15 - 16:15
  • SUP POLO TEST & KAJAKKI TEST
    16:15 - 16:30
  • FLYBOARD SHOW
    16:30 - 16:45
  • SUP POLO TEST & KAJAKKI TEST
    16:45 - 17:15
  • SUP & KAJAKKI TEST
    17:15 - 18:00

EZ-DOCK -VESIURHEILULAITURI & AALLONMURTAJA

  • JETSKI & RIB & FLYBOARD & PURJEHDUS TEST
    10:00 - 11:30
  • JETSKI & RIB & PURJEHDUS TEST
    11:30 - 12:15
  • JETSKI & RIB & FLYBOARD & PURJEHDUS TEST
    12:15 - 13:45
  • JETSKI & RIB & PURJEHDUS TEST
    13:45 - 14:30
  • JETSKI & RIB & FLYBOARD & PURJEHDUS TEST
    14:30 - 16:15
  • JETSKI & RIB & PURJEHDUS TEST
    16:15 - 17:00
  • JETSKI & RIB & FLYBOARD & PURJEHDUS TEST
    17:00 - 18:00

MAJAKKARANTA / LUISKA

  • KIPPARIN KOEAJOLAITURI & LASTEN JOLLAPURJEHDUS KOEAJETTAVANA:
    Alucat W8 + Mercury F80 L EFI
    Bella 500 BR + Mercury F80 EFI
    Buster M2 + Yamaha F40
    Jeanneau Cap Camarat 5.5 BR + Mercury 100 EFI CT
    Nordkapp 705 Avant Ranger + Evinrude C200FX
    AMT 175 BR + Honda BF60
    Yamarin 56BR + Yamaha F115
    10:00 - 13:00
  • KIPPARIN KOEAJOLAITURI & LASTEN JOLLAPURJEHDUS KOEAJETTAVANA:
    Alucat W8 + Mercury F80 L EFI
    Bella 500 BR + Mercury F80 EFI
    Buster M2 + Yamaha F40
    Jeanneau Cap Camarat 5.5 BR + Mercury 100 EFI CT
    Nordkapp 705 Avant Ranger + Evinrude C200FX
    AMT 175 BR + Honda BF60
    Yamarin 56BR + Yamaha F115
    13:15 - 18:00
No events available!