Ohjelma

 

Kalastajien tietoiskuja joka päivä

Tule hakemaan Alandia venevakuutuksen kalastuslaiturilta parhaat välineet ja vinkit kalastukseen. Uivassa voit tutustua samalla kertaa Suomen kattavimpaan valikoimaan kalastusvarusteltuja veneitä.

 

purjehdusta

Niin aikuiset kuin junioritkin pääsevät testailemaan taitojaan ammattitaitoisten kouluttajien kanssa. Mallia voi ottaa kesän 2018 Purjehdusliigan huipentavasta osakilpailusta, joka purjehditaan lauantaina ja sunnuntaina. Myös Ari Huuselan ainutlaatuinen IMOCA60-luokan vene on nähtävillä Uivassa ja Ari on paikalla kertomassa legendaarisiin purjehduskilpailuihin valmistautumisestaan.

 

Suppailua ja vesiliikuntaa

Suppailu on hauska tapa liikkua vesillä. Tule testaamaan ja löydä itsellesi uusi harrastus.

 

Työnäytöksiä ja koeajoja

Venemestarin telakalta saat parhaat vinkit veneen ylläpitoon ja huoltoon. Kipparin koeajolaiturilta pääset testaamaan moottoriveneitä. Uivan ohjelmalavalla esitellään lisäksi mielenkiintoisia veneilykohteita sekä Helsingin tarjonta veneilijöille.

 

Flyboard ja Jetski Freestyle -näytöksiä joka päivä

Extreme-Lifen Vadim Nekhaevin huikeat flyboard-näytökset ja Freestyle-jetteilyn hallitsevan Suomen mestarin Pentti Keinäsen taidokkaat freestyle-näytökset.

torstai

Alandia venevakuutuksen kalastuslaituri Ohjelmalava ja Venemestarin Telakka Keskusallas Pohjoinen vesialue
Aaltomarine veneet
Touko Liimatainen
13:30 - 14:00
Garmin kalastusvene ja veneilyelektroniikka
Haukiguru Antti Heinonen
14:00 - 14:30
Jetski ja Flyboard show
14:00 - 14:30
Buster M1
Jani Ollikainen
14:30 - 15:00
ESITYS
Uivan uutuusveneet
14:30 - 15:00
TYÖNÄYTÖS
Dek-King keinotiikin asennus
15:00 - 15:30
ESITYS
Merellinen Helsinki
15:30 - 16:00
Faster 525 cc
Jari Kuusisalo
16:00 - 16:30
ESITYS
Legendaarinen Route du Rhum 2018
16:00 - 16:30
Jetski ja Flyboard show
16:00 - 16:30
AMT 190r
Jari Kostamo
16:30 - 17:00
ESITYS
Baltian matkaveneilykohteet
16:30 - 17:00
Smartliner veneet
Jani Kotilainen
17:00 - 17:30
ESITYS
Elastisen veneilykesä
17:00 - 17:30
ESITYS
Uivan tärpit syyskalastukseen
17:30 - 18:00
Falcon BR6
Sami Syväoja
18:00 - 18:30
TYÖNÄYTÖS
Dek-King keinotiikin asennus
18:00 - 18:30
FinVal veneet
John Lönnberg
18:30 - 19:00
Lund veneet
Pasi Tuike
19:00 - 19:30
Jetski ja Flyboard show
19:00 - 19:30

Alandia venevakuutuksen kalastuslaituri

  • Aaltomarine veneet Touko Liimatainen
    13:30 - 14:00
  • Garmin kalastusvene ja veneilyelektroniikka Haukiguru Antti Heinonen
    14:00 - 14:30
  • Buster M1 Jani Ollikainen
    14:30 - 15:00
  • Faster 525 cc Jari Kuusisalo
    16:00 - 16:30
  • AMT 190r Jari Kostamo
    16:30 - 17:00
  • Smartliner veneet Jani Kotilainen
    17:00 - 17:30
  • Falcon BR6 Sami Syväoja
    18:00 - 18:30
  • FinVal veneet John Lönnberg
    18:30 - 19:00
  • Lund veneet Pasi Tuike
    19:00 - 19:30

Ohjelmalava ja Venemestarin Telakka

  • ESITYS Uivan uutuusveneet
    14:30 - 15:00
  • TYÖNÄYTÖS Dek-King keinotiikin asennus
    15:00 - 15:30
  • ESITYS Merellinen Helsinki
    15:30 - 16:00
  • ESITYS Legendaarinen Route du Rhum 2018
    16:00 - 16:30
  • ESITYS Baltian matkaveneilykohteet
    16:30 - 17:00
  • ESITYS Elastisen veneilykesä
    17:00 - 17:30
  • ESITYS Uivan tärpit syyskalastukseen
    17:30 - 18:00
  • TYÖNÄYTÖS Dek-King keinotiikin asennus
    18:00 - 18:30

Keskusallas

  • Jetski ja Flyboard show
    14:00 - 14:30
  • Jetski ja Flyboard show
    16:00 - 16:30
  • Jetski ja Flyboard show
    19:00 - 19:30
No events available!

perjantai

Alandia venevakuutuksen kalastuslaituri Ohjelmalava ja Venemestarin Telakka Keskusallas Pohjoinen vesialue
Aaltomarine veneet
Touko Liimatainen
13:00 - 13:30
ESITYS
Uivan uutuudet
13:00 - 13:30
Purjehdusliiga
Harjoitukset
13:00 - 20:00
Garmin kalastusvene ja veneilyelektroniikka
Haukiguru Antti Heinonen
13:30 - 14:00
TYÖNÄYTÖS
Lujitemuovin kiillotus
13:30 - 14:00
Buster M1
Jani Ollikainen
14:00 - 14:30
TYÖNÄYTÖS
Dek-King keinotiikin asennus
14:00 - 14:30
Jetski ja Flyboard show
14:00 - 14:30
Alucat W8 Fishing
Olli Nurmela
14:30 - 15:00
ESITYS
Suomalaispurjehtijana maailmalla ja kotimaan vesillä.
14:30 - 15:00
Legendaarinen Route du Rhum 2018
ESITYS
Uivan tärpit syyskalastukseen
15:00 - 15:30
ESITYS
Merellinen Helsinki
15:30 - 16:00
ESITYS
Merellinen Helsinki
15:30 - 16:00
Faster 525 cc
Jari Kuusisalo
16:00 - 16:30
ESITYS
Pääkaupunkiseudun päiväveneilykohteet
16:00 - 16:30
Jetski ja Flyboard show
16:00 - 16:30
AMT 190r
Jari Kostamo
16:30 - 17:00
ESITYS
Baltian matkaveneilykohteet
16:30 - 17:00
Smartliner veneet
Jani Kotilainen
17:00 - 17:30
TYÖNÄYTÖS
Puuosien hionta
17:00 - 17:30
Falcon BR6
Sami Syväoja
17:30 - 18:00
TYÖNÄYTÖS
Lujitemuovin kiillotus
17:30 - 18:00
FinVal veneet
John Lönnberg
18:00 - 18:30
TYÖNÄYTÖS
Törmäyslistan vaihto
18:00 - 18:30
Lund veneet
Pasi Tuike
18:30 - 19:00
TYÖNÄYTÖS
Dek-King keinotiikin asennus
18:30 - 19:00
TYÖNÄYTÖS
Perämoottorin syyshuolto
19:00 - 19:30
Jetski ja Flyboard show
19:00 - 19:30

Alandia venevakuutuksen kalastuslaituri

  • Aaltomarine veneet Touko Liimatainen
    13:00 - 13:30
  • Garmin kalastusvene ja veneilyelektroniikka Haukiguru Antti Heinonen
    13:30 - 14:00
  • Buster M1 Jani Ollikainen
    14:00 - 14:30
  • Alucat W8 Fishing Olli Nurmela
    14:30 - 15:00
  • Faster 525 cc Jari Kuusisalo
    16:00 - 16:30
  • AMT 190r Jari Kostamo
    16:30 - 17:00
  • Smartliner veneet Jani Kotilainen
    17:00 - 17:30
  • Falcon BR6 Sami Syväoja
    17:30 - 18:00
  • FinVal veneet John Lönnberg
    18:00 - 18:30
  • Lund veneet Pasi Tuike
    18:30 - 19:00

Ohjelmalava ja Venemestarin Telakka

  • ESITYS Uivan uutuudet
    13:00 - 13:30
  • TYÖNÄYTÖS Lujitemuovin kiillotus
    13:30 - 14:00
  • TYÖNÄYTÖS Dek-King keinotiikin asennus
    14:00 - 14:30
  • ESITYS Suomalaispurjehtijana maailmalla ja kotimaan vesillä.Legendaarinen Route du Rhum 2018
    14:30 - 15:00
  • ESITYS Uivan tärpit syyskalastukseen
    15:00 - 15:30
  • ESITYS Merellinen Helsinki
    15:30 - 16:00
  • ESITYS Merellinen Helsinki
    15:30 - 16:00
  • ESITYS Pääkaupunkiseudun päiväveneilykohteet
    16:00 - 16:30
  • ESITYS Baltian matkaveneilykohteet
    16:30 - 17:00
  • TYÖNÄYTÖS Puuosien hionta
    17:00 - 17:30
  • TYÖNÄYTÖS Lujitemuovin kiillotus
    17:30 - 18:00
  • TYÖNÄYTÖS Törmäyslistan vaihto
    18:00 - 18:30
  • TYÖNÄYTÖS Dek-King keinotiikin asennus
    18:30 - 19:00
  • TYÖNÄYTÖS Perämoottorin syyshuolto
    19:00 - 19:30

Keskusallas

  • Jetski ja Flyboard show
    14:00 - 14:30
  • Jetski ja Flyboard show
    16:00 - 16:30
  • Jetski ja Flyboard show
    19:00 - 19:30

Pohjoinen vesialue

  • Purjehdusliiga Harjoitukset
    13:00 - 20:00
No events available!

lauantai

Alandia venevakuutuksen kalastuslaituri Ohjelmalava ja Venemestarin Telakka Keskusallas Pohjoinen vesialue
Aaltomarine veneet
Touko Liimatainen
11:00 - 11:30
ESITYS
Uivan uutuudet
11:00 - 11:30
Jetski ja Flyboard show
11:00 - 11:30
Purjehdusliiga
Osakilpailu
11:00 - 18:00
Garmin kalastusvene ja veneilyelektroniikka
Haukiguru Antti Heinonen
11:30 - 12:00
ESITYS
Pääkaupunkiseudun päiväveneilykohteet
11:30 - 12:00
Buster M1
Jani Ollikainen
12:00 - 12:30
ESITYS
Baltian matkaveneilykohteet
12:00 - 12:30
ESITYS
Uivan tärpit syyskalastukseen
12:30 - 13:00
Alucat W8 Fishing
Olli Nurmela
13:30 - 14:00
TYÖNÄYTÖS
Lujitemuovin kiillotus
13:30 - 14:00
Faster 525 cc
Jari Kuusisalo
14:00 - 14:30
TYÖNÄYTÖS
Dek-King keinotiikin asennus
14:00 - 14:30
Jetski ja Flyboard show
14:00 - 14:30
AMT 190r
Jari Kostamo
14:30 - 15:00
TYÖNÄYTÖS
Perämoottorin syyshuolto
14:30 - 15:00
Smartliner veneet
Jani Kotilainen
15:00 - 15:30
TYÖNÄYTÖS
Puuosien hionta
15:00 - 15:30
Falcon BR6
Sami Syväoja
15:30 - 16:00
TYÖNÄYTÖS
Törmäyslistan vaihto
15:30 - 16:00
FinVal veneet
John Lönnberg
16:00 - 16:30
ESITYS
Legendaarinen Route du Rhum 2018
16:00 - 16:30
Jetski ja Flyboard show
16:00 - 16:30
Lund veneet
Pasi Tuike
16:30 - 17:00
TYÖNÄYTÖS
Dek-King keinotiikin asennus
16:30 - 17:00
TYÖNÄYTÖS
Lujitemuovin kiillotus
17:00 - 17:30

Alandia venevakuutuksen kalastuslaituri

  • Aaltomarine veneet Touko Liimatainen
    11:00 - 11:30
  • Garmin kalastusvene ja veneilyelektroniikka Haukiguru Antti Heinonen
    11:30 - 12:00
  • Buster M1 Jani Ollikainen
    12:00 - 12:30
  • Alucat W8 Fishing Olli Nurmela
    13:30 - 14:00
  • Faster 525 cc Jari Kuusisalo
    14:00 - 14:30
  • AMT 190r Jari Kostamo
    14:30 - 15:00
  • Smartliner veneet Jani Kotilainen
    15:00 - 15:30
  • Falcon BR6 Sami Syväoja
    15:30 - 16:00
  • FinVal veneet John Lönnberg
    16:00 - 16:30
  • Lund veneet Pasi Tuike
    16:30 - 17:00

Ohjelmalava ja Venemestarin Telakka

  • ESITYS Uivan uutuudet
    11:00 - 11:30
  • ESITYS Pääkaupunkiseudun päiväveneilykohteet
    11:30 - 12:00
  • ESITYS Baltian matkaveneilykohteet
    12:00 - 12:30
  • ESITYS Uivan tärpit syyskalastukseen
    12:30 - 13:00
  • TYÖNÄYTÖS Lujitemuovin kiillotus
    13:30 - 14:00
  • TYÖNÄYTÖS Dek-King keinotiikin asennus
    14:00 - 14:30
  • TYÖNÄYTÖS Perämoottorin syyshuolto
    14:30 - 15:00
  • TYÖNÄYTÖS Puuosien hionta
    15:00 - 15:30
  • TYÖNÄYTÖS Törmäyslistan vaihto
    15:30 - 16:00
  • ESITYS Legendaarinen Route du Rhum 2018
    16:00 - 16:30
  • TYÖNÄYTÖS Dek-King keinotiikin asennus
    16:30 - 17:00
  • TYÖNÄYTÖS Lujitemuovin kiillotus
    17:00 - 17:30

Keskusallas

  • Jetski ja Flyboard show
    11:00 - 11:30
  • Jetski ja Flyboard show
    14:00 - 14:30
  • Jetski ja Flyboard show
    16:00 - 16:30

Pohjoinen vesialue

  • Purjehdusliiga Osakilpailu
    11:00 - 18:00
No events available!

sunnuntai

Alandia venevakuutuksen kalastuslaituri Ohjelmalava ja Venemestarin Telakka Keskusallas Pohjoinen vesialue
Aaltomarine veneet
Touko Liimatainen
11:00 - 11:30
ESITYS
Uivan uutuudet
11:00 - 11:30
Jetski ja Flyboard show
11:00 - 11:30
Garmin kalastusvene ja veneilyelektroniikka
Haukiguru Antti Heinonen
11:30 - 12:00
ESITYS
Pääkaupunkiseudun päiväveneilykohteet
11:30 - 12:00
Buster M1
Jani Ollikainen
12:00 - 12:30
ESITYS
Baltian matkaveneilykohteet
12:00 - 12:30
ESITYS
Uivan tärpit syyskalastukseen
12:30 - 13:00
Alucat W8 Fishing
Olli Nurmela
13:30 - 14:00
TYÖNÄYTÖS
Lujitemuovin kiillotus
13:30 - 14:00
Faster 525 cc
Jari Kuusisalo
14:00 - 14:30
TYÖNÄYTÖS
Dek-King keinotiikin asennus
14:00 - 14:30
Jetski ja Flyboard show
14:00 - 14:30
AMT 190r
Jari Kostamo
14:30 - 15:00
TYÖNÄYTÖS
Perämoottorin syyshuolto
14:30 - 15:00
Smartliner veneet
Jani Kotilainen
15:00 - 15:30
TYÖNÄYTÖS
Puuosien hionta
15:00 - 15:30
Falcon BR6
Sami Syväoja
15:30 - 16:00
TYÖNÄYTÖS
Törmäyslistan vaihto
15:30 - 16:00
FinVal veneet
John Lönnberg
16:00 - 16:30
ESITYS
Legendaarinen Route du Rhum 2018
16:00 - 16:30
Jetski ja Flyboard show
16:00 - 16:30
Lund veneet
Pasi Tuike
16:30 - 17:00
TYÖNÄYTÖS
Dek-King keinotiikin asennus
16:30 - 17:00
Purjehdusliiga
Purjehdusliigan palkintojenjako
17:00 - 17:30

Alandia venevakuutuksen kalastuslaituri

  • Aaltomarine veneet Touko Liimatainen
    11:00 - 11:30
  • Garmin kalastusvene ja veneilyelektroniikka Haukiguru Antti Heinonen
    11:30 - 12:00
  • Buster M1 Jani Ollikainen
    12:00 - 12:30
  • Alucat W8 Fishing Olli Nurmela
    13:30 - 14:00
  • Faster 525 cc Jari Kuusisalo
    14:00 - 14:30
  • AMT 190r Jari Kostamo
    14:30 - 15:00
  • Smartliner veneet Jani Kotilainen
    15:00 - 15:30
  • Falcon BR6 Sami Syväoja
    15:30 - 16:00
  • FinVal veneet John Lönnberg
    16:00 - 16:30
  • Lund veneet Pasi Tuike
    16:30 - 17:00

Ohjelmalava ja Venemestarin Telakka

  • ESITYS Uivan uutuudet
    11:00 - 11:30
  • ESITYS Pääkaupunkiseudun päiväveneilykohteet
    11:30 - 12:00
  • ESITYS Baltian matkaveneilykohteet
    12:00 - 12:30
  • ESITYS Uivan tärpit syyskalastukseen
    12:30 - 13:00
  • TYÖNÄYTÖS Lujitemuovin kiillotus
    13:30 - 14:00
  • TYÖNÄYTÖS Dek-King keinotiikin asennus
    14:00 - 14:30
  • TYÖNÄYTÖS Perämoottorin syyshuolto
    14:30 - 15:00
  • TYÖNÄYTÖS Puuosien hionta
    15:00 - 15:30
  • TYÖNÄYTÖS Törmäyslistan vaihto
    15:30 - 16:00
  • ESITYS Legendaarinen Route du Rhum 2018
    16:00 - 16:30
  • TYÖNÄYTÖS Dek-King keinotiikin asennus
    16:30 - 17:00
  • Purjehdusliiga Purjehdusliigan palkintojenjako
    17:00 - 17:30

Keskusallas

  • Jetski ja Flyboard show
    11:00 - 11:30
  • Jetski ja Flyboard show
    14:00 - 14:30
  • Jetski ja Flyboard show
    16:00 - 16:30
No events available!