Ohjelma

 

KalastajiLLE tietoiskuja joka päivä

Tule hakemaan kalastuslaiturilta parhaat välineet ja vinkit kalastukseen. Uivassa voit tutustua samalla kertaa Suomen kattavimpaan valikoimaan kalastusvarusteltuja veneitä.

purjehdusta

Niin aikuiset kuin junioritkin pääsevät testailemaan taitojaan SPV:n ja PORY ry:n ammattitaitoisten kouluttajien kanssa. Myös Offshore-kilpapurjehtijat Ari Huusela ja Tapio Lehtinen ovat paikalla kertomassa legendaarisista kilpailuistaan ja mitä niihin valmistautuminen vaatii. Tapio on paikalla torstaina ja Ari joka päivä.

 

Työnäytöksiä, uutuuksia ja VENEILYASIAA

Uivan ohjelmalavalla esitellään uusinta teknologiaa, veneuutuudet ja mielenkiintoisia veneilykohteita.

 

Flyboard ja Jetski Freestyle -näytöksET

Extreme-Lifen taiturien huikeat flyboard- ja Freestyle-jetteily- näytökset:

pe 20.8.2021 klo 14:00, 16:00 ja 19:00

la 21.8.2021 klo 12:00, 15:00 ja 17:00

su 22.8.2021 klo 12:00, 15:00 ja 17:00

OHJELMALAVA

TO 19.8. klo 12–20
klo 12.15 Pelasta Itämeri -palkinnon voittajien esittelyt
klo 13.00
klo 13.30
klo 14.00 Uivan uutuusveneet / Jan Sjölund, Venemestari
klo 14.30 Kalastusveneen varustelu / Pasi Tuike ja Jani Ollikainen
klo 15.00 Suomesta Viron rannikolle / Kalevi Westersund
klo 15.30 Pääkaupunkiseudun retkikohteet/ Jan Sjölund, Venemestari ja totalvene.fi
klo 16.00 Uppoumarunkoisen veneen konvertointi sähköiseksi / Jani Kylmäluoma, Electric Marine
klo 16.30 Two Rowing Finns – Talisker Whisky Atlantic Challenge soutukisaan
klo 17.00 Veneverhoilu ja verhoilukurssit / Jouko Välikoski, Mauronet
klo 17.30 Sähköpropulsio – tulevaisuutta vai tätä päivää? paneelikeskustelu
klo 18.00 Golden Globe ja Ocean Globe kisat / Tapio Lehtinen
klo 18.30 Yksi vene, monta käyttötarkoitusta / Jyri Kuusisalo, Kalastajan Kanava
klo 19.00 Vendée Globe 2020 kisa maailman ympäri yksin ja pysähtymättä / Ari Huusela
PE 20.8. klo 12–20
klo 13.00
klo 13.30
klo 14.00 Uivan uutuusveneet / Jan Sjölund, Venemestari
klo 14.30 Kalastusveneen varustelu / Pasi Tuike ja Jani Ollikainen
klo 15.00 Two Rowing Finns – Talisker Whisky Atlantic Challenge soutukisaan
klo 15.30 Uppoumarunkoisen veneen konvertointi sähköiseksi / Jani Kylmäluoma, Electric Marine
klo 16.00 Virosta Riianlahdelle / Kalevi Westersund
klo 16.30 Pääkaupunkiseudun retkikohteet/ Jan Sjölund, Venemestari ja totalvene.fi
klo 17.00 Veneverhoilu ja verhoilukurssit / Jouko Välikoski, Mauronet
klo 17.30 Yksi vene, monta käyttötarkoitusta / Jyri Kuusisalo, Kalastajan Kanava
klo 18.00 Vendée Globe 2020 kisa maailman ympäri yksin ja pysähtymättä / Ari Huusela
LA 21.8. klo 10–18
klo 11.00
klo 11.30
klo 12.00 Suomesta Viron rannikolle / Kalevi Westersund
klo 12.30 Pääkaupunkiseudun retkikohteet/ Jan Sjölund, Venemestari ja totalvene.fi
klo 13.00 Flexiteek synteettinen tiikki ja sen asennus / Juuso Haggren ja Joel Kanervavuori, Flexiteek
klo 13.30 Uppoumarunkoisen veneen konvertointi sähköiseksi / Jani Kylmäluoma, Electric Marine
klo 14.00 Vendée Globe 2020 kisa maailman ympäri yksin ja pysähtymättä / Ari Huusela
klo 14.30 Kalastusveneen varustelu / Pasi Tuike ja Jani Ollikainen
klo 15.00 Uivan uutuusveneet / Jan Sjölund, Venemestari
klo 15.30 Veneverhoilu ja verhoilukurssit / Jouko Välikoski, Mauronet
klo 16.00 Sinkut vesillä
klo 16.30 Mihin kiinnittää huomiota kalastusvenettä ostaessa / Jyri Kuusisalo, Kalastajan Kanava
klo 17.00 Two Rowing Finns – Talisker Whisky Atlantic Challenge soutukisaan
SU 22.8. klo 10–18
klo 11.30
klo 12.00 Vendée Globe 2020 kisa maailman ympäri yksin ja pysähtymättä / Ari Huusela
klo 12.30 Uivan uutuusveneet / Jan Sjölund, Venemestari ja totalvene.fi
klo 13.00 Flexiteek synteettinen tiikki ja sen asennus / Juuso Haggren ja Joel Kanervavuori, Flexiteek
klo 13.30 Uppoumarunkoisen veneen konvertointi sähköiseksi / Jani Kylmäluoma, Electric Marine
klo 14.00 Kalastusveneen varustelu / Pasi Tuike ja Jani Ollikainen
klo 14.30 Pääkaupunkiseudun retkikohteet/ Jan Sjölund, Venemestari ja totalvene.fi
klo 15.00 Virosta Riianlahdelle / Kalevi Westersund
klo 15.30 Moottoriveneen ostajan sudenkuopat / Jyri Kuusisalo, Kalastajan Kanava
klo 16.00 Two Rowing Finns – Talisker Whisky Atlantic Challenge soutukisaan
klo 16.30 Veneverhoilu ja verhoilukurssit / Jouko Välikoski, Mauronet
klo 17.00